Gündem:
ISPARTA KAN DONDURACAK BİR KATLİAMI ÖNLEDİ
O KAHRAMAN: Kanlı İşgal Girişimi’nde Mete Yarar, Türkiye’ye büyük fayda sağladı. İlk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i O anlattı:

«Türkiye bu Kahraman’ı ezberlesin. Vatan için önce O fedakârlıkta bulundu.» Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda 20 yıl görev yaptıktan sonra Yarbay rütbesinde iken; emekliliğine 1.5 yıl kala TSK’dan istifa eden; şu an Belgesel çeken ve Kitap yazan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, kan donduracak bir katliamı önleyen kentlerden birinin de Isparta olduğunu söyledi.
700 Silahlı Asker

 

«Türkiye’de Birlik’lerden asker toplanıp Ankara ve İstanbul’a yığacaklardı. En önemlileri Eğirdir. Komando eğitimi alan Harbiyeli 700 öğrenci Ankara’ya getirilecekti. Yolda yakaladı Isparta. Eğer o 700 Harbiyeli Ankara’ya gelseydi; size söylüyorum 240 değil en az 10 Bin Şehidimiz olurdu.»

 

Türkiye’nin Kahraman Askeri Mete Yarar, Isparta’ya ''Devlet Nişanı'' verilecek kadar büyük bir başarıyı anlattı:

 

Isparta, önlemeseydi 16 Temmuz Sabahı’na 10 Bin Şehit ile girerdik

 

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda 20 yıl görev yaptıktan sonra Yarbay rütbesinde iken; emekliliğine 1.5 yıl kala TSK’dan istifa eden; şu an Belgesel çeken ve Kitap yazan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, kan donduracak; iç savaş çıkartacak katliamı önleyen kentlerden birinin de Isparta olduğunu söyledi.

 

10 Bin Şehit verirdik

 

» 15- 16 Temmuz’da; 22 saat boyunca:     

 

- Kalkışma     

- Kanlı Darbe      

- Türkiye’yi 81 Kent; tüm kurum ve kurulları ile İşgal     

- İç Savaş Çıkartma hamlesi yapan     

- Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması’nın (PDY) hain, alçak emellerini Türkiye’de en doğru ve etkin şekilde anlatanlardan biri de Mete Yarar oldu

    

Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda 20 yıl görev yaptıktan sonra Yarbay rütbesinde iken; emekliliğine 1.5 yıl kala TSK’dan istifa eden; şu an Belgesel çeken ve Kitap yazan Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Türkiye’ye çok büyük faydalar gösterdi.

 

HASAN TAHSİN

 

Türkiye’yi İşgal Girişimi’ne karşı direnen ve ilk kurşunu sıkan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i O anlatmıştı.

 

Türkiye’nin Kahraman Askeri, Gururu Mete Yarar, şöyle demişti:     

«Türkiye Ömer Halisdemir ismini ezberlesin.      

 

Vatan, Millet, Bayrak için ilk fedakârlığı O yaptı. ''Şehadet Şerbeti’ni içeceksin'' emrini aldığında hiç tereddüt etmedi. Sonu Şehitlik olduğunu bilerek ilk kurşunu O sıktı. Türkiye’de yaşayan, herkes Onun adını ezbere bilmeli.»

 

Ömer Halısdemir, Güzel Ülke; Cennet Vatan Türkiye Cumhuriyeti’nin II. Kurtuluş Savaşı’nı başlatan Kahraman oldu. Ömer Halisdemir, 2016’nın Hasan Tahsin’i oldu

 

Kurtuluş Savaşı’nda; İzmir’de; Yunan işgal güçlerine ilk kurşunu sıkan ve sonunda Şehadet Şerbeti için Gazeteci Hasan Tahsin olduğu gibi…

 

ISPARTA’NIN VE TÜRKİYE’NİN II. KURTULUŞ SAVAŞI  

 

Mete Yarar, 15 Ağustos Pazartesi günü HABERTUK’te ''VEYİS ATEŞ’LE AKILDA KALAN'' isimli programa konuk oldu.

 

Yarar, Türkiye Cumhuriyeti’nin II. Kurtuluş Savaşı’nı verdiği 15- 16 Temmuz’una ilişkin çarpıcı saptamalarda bulundu. Türkiye’yi işgal etmek ve iç savaş çıkartmak isteyenlerin Birlik’lerden asker toplayıp Ankara ve İstanbul’a yığma emellerinin bulunduğunu anlatan Yarar, şöyle dedi:

 

''Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Merkez Komutanlığı’nda Harbiye öğrencileri eğitim alıyordu.

 

Hainler, onları Ankara’ya götürmeye çalıştı.    

 

Düşünün. Komando eğitimi alan 700 Harbiyeli öğrenci Hepsi silahlandırılmış vaziyette. Otobüste yakaladı Isparta      

 

Eğer, o silahlı 700 Harbiye öğrencisi Ankara’ya getirilseydi; size net söylüyorum: 16 Temmuz sabahı, 240 Şehit değil, en az 10 Bin Şehit ile girerdik. Bu anlamda Türkiye’nin birçok kenti gibi Isparta’da çok büyük bir yararlılık göstermiştir.''

 

CUMHURBAŞKANI VE TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BÖYLESİNE ÜSTÜN BAŞARI GÖSTEREN KENTLERE ''DEVLET NİŞANI'' VERSİN     

 

 » Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan » Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e - Vali Şehmus Günaydın’a - Jandarma Alay Komutanı J. Alb. İsmail Cömert’e - AK Parti İl Başkanı Avukat Osman Zabun’a

 

''DEVLET ÜSTÜN MADALYASI'' versin

 

HALKI TEMSİLEN ISPARTA’YA ''DEVLET NİŞANI'' versin

 

O ''DEVLET NİŞANI'' MÜZE HALİNE GETİRİLECEK OLAN MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ESKİ BİNASINDA SERGİLENSİN İSTEYEN HERKES, İSTEDİĞİ AN GİDİP

 

O MÜZE’DE O ''DEVLET NİŞANI''NI GÖRSÜN

 

TÜRKİYE’Yİ İŞGALİ AKAMETE UĞRATAN O AN: Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in, Türkiye’ye hava saldırılarından sorumlu olan Tuğgeneral Semih Terzi’yi vurduğu O an… (‘- Bilgi: İllüstrasyon Hürriyet Gazetesi eseridir. –‘)

 

ABLANIN GURURU: Türkiye’yi kurtaran; İşgal Girişimi’ni akamete uğratan Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Isparta’da yaşayan ablası Ganime Halisdemir, ''Gururluyuz. Bir Fatiha gönderin yeter…'' dedi.

 

EY ŞEHİT OĞLU ŞEHİT İSTEME BENDEN MAKBER/ SANA ÂGÛŞUNU AÇMIŞ DURUYOR PEYGAMBER: Gölbaşı’ndaki (Ankara) Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda ilk kurşunu sıkan Kahraman işte: Ömer Halisdemir… Türkiye’yi İşgal Girişimi’nin akamete uğramasını sağlayan en baş aktör O… 

 

HALKA KURŞUN SIKMAK İÇİN 400 ASKERİ UÇAKLA GÖTÜRME HAMLESİ ENGELLENDİ

Saatler ilerledikçe bunun bir Kalkışma ve Darbe Girişimi’nden çok öte bir cendere olduğunu anlaşılmıştı Süreyya Sadi Bilgiç, bunun büyük bir terör saldırısı ve Türkiye’yi İşgal Girişimi olduğunu düşünüyordu.  Süleyman Demirel Havalimanı’nın tutulması gerektiğini biliyordu Zira Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’nda;  

 

 - Harbiye Okulu öğrencileri vardı

- Onlar, Komando Eğitimi görüyordu     

 

Bilgiç, işte bu öğrencilerin silahlandırılarak:   

 

- Otobüsler ile Eğirdir’den Süleyman Demirel Havalimanı’na

- Süleyman Demirel Havalimanı’ndan da kargo uçağı ile Ankara’ya götürüleceğini öğrenmişti.

 

Havalimanı’nın tutulması gerekiyordu Acilen Süleyman Demirel Havalimanı’na gitti Zaten orada Vali Şehmus Günaydın da vardı. Süleyman Demirel Havalimanı Kulesi’ne çıktılar

 

İŞTE, ''SAKIN İNİŞ YAPMAYA KALKIŞMAYIN. UÇAĞINIZI VURURURUZ'' SÖZÜ O AN GELDİ

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ve Vali Şehmus Günaydın:      

 

- Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)/ Paralel Devlet Yapılanması (PDY)

- Hasan Sabbah’ın suikastçileri
- Haşhaşiler
- İmam’ın teröristlerinin  Süleyman Demirel Havalimanı’nı kuşatmasını; işgal etmesini engellediler.

Sırada diğer hamleyi engellemek vardı.

 

Zira Süleyman Demirel Havalimanı’na alçak uçuşlarla yaklaşmaya çalışan askeri uçaklar vardı. Kule Telsizi’nden uyarılar yapıldı Ama karşı taraf dinlemedi. Bunun üzerine Parlamenter Bilgiç ve Vali Günaydın, şu tarihi emri verdi:    

 

''VURURUZ'' Bunun üzerine o alçaklar, hain emellerine erişemeden uzaklaştılar. 

 

(‘- Bilgiç, ilerleyen günlerde, ''eğer, o uçaklar Havalimanı’na inseydi; 400 Harbiye öğrencisi Ankara’ya; İstanbul’a ya da Marmaris’e götürülseydi, çok kötü sonuçlar doğardı. Bu hain saldırı belki de vahamete uğratılamazdı. –‘) diyecekti. Tarihin akışını değiştiren o emrin telsizden ses kayıtları gün yüzüne çıktı:

 

» OTOBÜSLERİ YAKIN. » MUKAVEMET OLURSA, TEREDDÜTSÜZ VURUN

 

«- Bu 1910 (‘- Vali –‘) emridir.

 

- Kesinlikle vur emri istasyonlarımız için geçerlidir.
- Kesinlikle otobüsler yakılacak.
- Mukavemet gösterene karşılık verilecek.»

 

» Eğirdir Dağ Komando Okulu’nda eğitim alan Kara Harp Okulu (Harbiye) öğrencilerini silahlandırarak: 

 

- Kahraman Halka, 

- Kahraman Emniyet Teşkilâtı’na 

- Türkiye’yi İşgal Girişimi’ni en başından ret eden Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ateş açması için 20’den fazla otobüs ile önce Süleyman Demirel Havalimanı’na; sonra uçak ile Ankara’ya götürmeye çalışanlar son salisede engellendi.

» Türkiye’nin kaderini; tarihini akışını değiştiren o anın/ o emrin telsiz ses kayıtları çıktı: Emniyet Müdür Vekili Alper Aygün: Benim ve 1910 (‘- Vali –‘) emridir. Kesinlikle otobüsler yakılacak. Kesinlikle vur emri istasyonlarımız için geçerlidir. 

 

Emniyet Müdür Yardımcısı Kamuran Koç: Doğrudur. Talimat anlaşıldı

 

''KUŞATMA''YI KIRAN KAHRAMAN: Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert… Birliği’ni topladı: Emir Komuta bende; Darbe Girişimi’ni desteklemiyoruz. Benim dışımdaki hiçbir emir geçerli değildir; dedi. Mühimmat Deposu’nu güvenlik altına aldı. 

 

VATANPERVER KOMUTAN İŞTE BÖYLE HAYKIRDI:

''SİZİNLE ÇATIŞIRIZ''


15- 16 Temmuz’da; 22 saat boyunca Türkiye’nin kalbine terör saldırıları ve iç savaş hamlelerine karşı duran Kahramanlardan birisi de Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert idi. Eğirdir’den, Ankara- İstanbul ve Marmaris’e (Muğla) katliam amaçlı asker gönderileceği istihbaratını ilk alan Kahraman Albay İsmail Cömert idi. 

 

VATANPERVER KOMUTAN LİDER İŞTE BÖYLE OLUR     

Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, Isparta’da Vatan hainlerinin başarılı olmasını, kan dökmesini engelledi. Zira Jandarma Genel Komutanlığı’nı ele geçiren Cunta tarafında yer alan Vatan hainleri Isparta’ya talimat göndermişti. Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, bu talimatları dinlemedi

 

EMİR- KOMUTA BENDE: DİRENECEĞİZ

 Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, Birlik’e gitti. Hepsini topladı: ''Emir- Komuta bende. Darbe Girişimi’ni tanımıyoruz. Karşı çıkıyoruz. Direneceğiz. Hiç kimse benim dışımda başka bir yerden emir almayacak. Emir gelirse, uygulamayacak'' dedi. Mühimmat Deposu’nu güvenlik altına aldı, Tugay’a geçti HAİN:

 

ASKERLER ANKARA’YA GİDECEK CÖMERT: HAYIR. SİZİNLE ÇATIŞIRIZ

 

Kahraman Jandarma Komutanı Albay İsmail Cömert, devre ve okul arkadaşı olan Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz (‘- tutuklandı. Rütbesi söküldü. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) ihraç edildi –‘) ile görüştü. Cunta taraftarı General, ''Eğirdir’deki askerleri Ankara’ya göndermek zorundayız'' dedi. Kahraman Albay İsmail Cömert’in yanıtı yalın idi: ''Sizinle Çatışırız.''

 

DEVLET’İN YANINDAYIM EMİRLERİNİZİ BEKLİYORUM

 

Şu an rütbeleri sökülen, TSK’den ihraç edilen ve tutuklu olan Mustafa Kurutmaz’ın yanından ayrılan Kahraman Jandarma Albay İsmail Cömert, Vali Şehmus Günaydın’a telefon ile ulaştı: ''Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yanındayım. Emirlerinizi bekliyorum'' dedi. Vali Günaydın’a, Kurutmaz’ın anlattığı hain emeli söyledi. Ve o muazzam operasyonlar hayata geçirildi.

 

 

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

3 ŞEHİDİMİZ VAR, 1 KARDEŞİMİZ ISPARTALI

Haberi Oku